„Kids New Cyrkus”

Pomysł utworzenia grupy cyrkowej został zainspirowany naszym udziałem w obozach cyrkowych organizowanych przez KulturBrücken Görlitz e.V., gdzie zarażono nas miłością do nowego cyrku. Grupa została założona i jest prowadzona przez grupkę przyjaciół w wieku młodzieży szkolnej:

Emilka,

Oliwka,

Fabian.

Kolejnym źródłem inspiracji był projekt „Brave Kids”, w którym również uczestniczymy. Tym uczuciem i umiejętnościami dzielimy się z dziećmi z tzw. „Trójkąta” a także z dziewczynkami niesłyszącymi.

Emilia, lat 11 ” Uwielbiam śpiewać, tańczyć, uprawiać gimnastykę i tworzyć różne place plastyczne z wykorzystaniem wielu form plastycznych: witraże, rysowanie, malowanie i robótki ręczne. Zajęcia cyrkowe dają mi wiele radości. Na zajęciach czuję się dobrze, mam wolność wyboru”. 14.03.2019

Andżelika, lat 10 „Lubię kręcić „diabolo”. Lubię wychodzić z koleżankami na dwór. Lubię Nowy Cyrk, dlatego chodzę na zajęcia, które są bardzo ciekawe. Cyrk daje mi to, że więcej umiem na różnych sprzętach”. 15.03.2019

Wiktoria, lat 10 „Lubię pizzę. Chodzę na zajęcia dlatego bo są bardzo fajne i przemiłe”. 14.03.2019

Staramy się nauczyć dzieci żonglować piłeczkami, diabolo, kręcić poi, a także akrobatyki. Finałem naszych zajęć są liczne przedstawienia i występy. Jeździmy również na festiwale i wycieczki, ale przede wszystkim  dobrze się bawimy. Staramy się rozprzestrzenić ideę nowego cyrku, bez wykorzystywania zwierząt, bardziej zbliżonego do sztuki teatralnej z wykorzystaniem elementów cyrkowych i teatralnych.