Kilka słów o nas

Pomysł utworzenia grupy cyrkowej został zainspirowany naszym udziałem w obozach cyrkowych orgaznizowanych przez  KulturBrücken Görlitz e.V., gdzie zarażono nas miłością do nowego cyrku. Kolejnym źródłem inspiracji był projekt „Brave Kids”, w którym również uczestniczymy.

„Kids New Cyrkus” została założona i jest prowadzona przez grupkę troje przyjaciół w wieku młodzieży szkolnej:

Emilka, mam 15 lat. Bardzo lubię jeździć konno i chodzić na szczudłach. Lubię chodzić do teatru ale najbardziej lubię prowadzić nasze warsztaty cyrkowe. Chciałabym aby nasz grupa małych adeptów Nowego Cyrku rozwijała swoje umiejętności i żeby miała możliwości występowania na coraz to większych scenach a także aby cieszyła się z tego co robimy tak bardzo jak teraz”.
25.03.2019

Oliwkę

Fabiana.

Tym uczuciem i umiejętnościami dzielimy się z dziećmi z tzw. „Trójkąta” a także z dziewczynkami niesłyszącymi.

Andżelika – „Lubię kręcić na „diabolo”, lubię wychodzić z koleżankami na dwór. Lubię cyrk, dlatego chodzę na zajęcia bo są ciekawe. Cyrk daje mi to że więcej umiem na sprzętach i dobrze się bawię” 15.03.2019

Wiktoria, lat 10 – „ Lubię pizzę. Chodzę na zajęcia dlatego bo są bardzo fajne i przemiłe” 14.03.2019

Emilia, lat 11 – „Uwielbiam śpiewać, tańczyć, uprawiać gimnastykę i tworzyć różne prace plastyczne z wykorzystaniem różnych form plastycznych: witraże, rysowanie, malowanie, robótki ręczne. Zajęcia cyrkowe dają mi wile radości. Na zajęciach czuję że mam wolność wyboru” 14.03.2019

Uczymy ich żonglować piłeczkami, diabolo, kręcić poi, a także akrobatyki. Finałem naszych zajęć są liczne przedstawienia i występy. Jeździmy również na festiwale i wycieczki, ale przede wszystkim  dobrze się bawimy. Staramy się rozprzestrzenić ideę nowego cyrku, bez wykorzystywania zwierząt, bardziej zbliżonego do sztuki teatralnej z wykorzystaniem elementów cyrkowych.